Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Trendy pochodzące z Japonii inspirują. Te, niekiedy bardzo zaskakujące Europejczyków rozwiązania, niejednokrotnie są świeżym, lekkim spojrzeniem na design. Również na ten królujący we wnętrzach.
Mający swoje źródło w Kraju Kwitnącej Wiśni styl kawaii promieniuje słodkością, ciepłem i harmonią. Jest po prostu uroczy.

Po pierwsze pastele

Tym, co pierwsze rzuca się w oczy, gdy widzimy wnętrza w stylu kawaii to kolory. Pastelowe, delikatne, stonowane. Kojarzące się z dzieciństwem i dziewczęcością. Pudrowe róże, miętowe zielenie, lile, błękity, żółcie to podstawowe barwy tego trendu.
Możemy postawić na jeden z nich, możemy również łączyć je ze sobą stawiając na jeden główny, wiodący kolor i uzupełniając go jednym, lub dwoma dodatkowymi. Najważniejsze, by nie utracić delikatności, spokoju i harmonii.

Po drugie miękkość

Drugim ważnym elementem stylu kawaii są wszelkie miękkości. Zarówno te przejawiające się w kształtach, jak i te związane z użytymi materiałami.
Królują tu zatem wszelkie obłości, łagodne krawędzie, miękkie linie. Otulają je welury, plusze, miękkie i ciepłe koce. Dywany z długim, przyjemnym dla stóp włosiem, miękkie zasłony i przytulne poduszki.

Wnętrza w styku kawaii

Jak może wyglądać kawaii w poszczególnych pomieszczeniach naszego domu? Kawaii w łazience to różowe płytki połączone z miętowymi kolorami ścian. Obłe kształty wanny. Miedziane lub złote baterie. Wszystko to uzupełniają puszyste ręczniki i miękkie dywaniki.

Salon kawaii to piękny delikatny kolor lila, welurowe poduszki na miękkiej sofie, miękko opadające na podłogę zasłony i puf, na którym można przysiąść pijąc herbatę.

kawaii

Sypialnia kawaii może koić delikatnym miętowym kolorem, ciepłym kocem i miękkim dywanem.

I to, co najważniejsze. Każdy styl może być dla nas inspiracją. Nie musimy naszych wnętrz w całości urządzać według jedynych, ściśle określonych reguł. Możemy wybrać to, co nam się najbardziej podoba i uczynić nasze własne M wyjątkowym.