Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Dzięki nowym technologiom nasze wnętrza zyskują rozwiązania, które nie tylko są trwalsze czy bardziej estetyczne, lecz również sprzyjają domowemu spokojowi.
Tak właśnie dzieje się w przypadku zamków magnetycznych do drzwi.

Mniej trzaskania, więcej spokoju

Czasami zdarza nam się trzaskać drzwiami, i wcale nie robimy tego specjalnie. Wystarczy silniejszy ruch ręką, a drzwi same lecą i w efekcie słychać głośny dźwięk zamykania. Dźwięk, który niejednego przyprawia o ból głowy.
By uporać się z tym problemem, wystarczy zamontować w drzwiach zamek magnetyczny Invado i drzwi będą się zamykały niemal bezszelestnie. Zamki magnetyczne są zdecydowanie cichsze niż standardowe zamki mechaniczne i nawet, gdy użyjemy bardzo dużej siły przy zamykaniu drzwi, nie usłyszymy klasycznego trzaśnięcia.

Jak to działa?

Zamek magnetyczny działa na zasadzie wzajemnego przyciągania się magnesów, które umieszczone są w zapadce zamka umieszczonej w skrzydle oraz w zaczepie zamontowanym w ościeżnicy.
Dzięki temu przyciąganiu drzwi wystarczy delikatnie pchnąć, a one płynnie docisną się do uszczelki drzwiowej. 

Trwałość na lata

Zamki magnetyczne Invado charakteryzuje również większa żywotność od standardowych zamków mechanicznych. Zamki mechaniczne to wiele ruchomych części, które w tym przypadku zastąpione zostają magnesem. Dzięki temu rozwiązanie to jest praktycznie bezawaryjne.

Drzwi bezprzylgowe

Dodatkowym atutem zamka magnetycznego jest jego doskonałe spasowanie z coraz częściej wybieranymi drzwiami bezprzylgowymi. Standardowy zamek mechaniczny zastosowany przy tego typu drzwiach, przy braku krawędzi przylgi nieestetycznie odstawałby od skrzydła. Zamek magnetyczny tworzy z nimi jedna płaszczyznę, co jest rozwiązaniem zdecydowanie bardziej estetycznym.


Zamki magnetyczne to nowoczesne, eleganckie, ciche i trwałe rozwiązania,  które doskonale sprawdzają się z różnymi rodzajami skrzydeł, więc podczas dokonywania wyboru sposobu zamykania drzwi warto brać je każdorazowo pod rozwagę.