Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Do poznania koloru roku 2023 wyznaczanego rokrocznie przez Instytut Pantone pozostało nam 6 dni, zatem w oczekiwaniu na jego ogłoszenie przyjrzyjmy się kolorom wiosny i lata 2023 również wskazanymi przez ten sam Instytut.
Zatem jakie kolory wg Instytutu Pantone zdominują paletę barw miesięcy przychodzących po zimie? Wybrane kolory mają odzwierciedlać zmiany, które zachodzą w społeczeństwach oraz odzwierciedlać odczucia konsumentów i zapewne będą królowały w nadchodzącym sezonie nie tylko na wybiegach ale również we wnętrzarskich trendach.

Pierwsza z palet zawiera 10 barw, wśród których znaleźć możemy głęboką czerwień czy soczysty pomarańcz, intensywny róż obok jego bledszej delikatniejszej wersji, nasyconą zieleń wraz z jej spokojniejszą wersją, czy niebieski w bardziej nasyconej formie obok wersji przygaszonej, stonowanej.
Nie sposób nie odnieść wrażenia, że to paleta kontrastów, która zadowoli niejednego konsumenta, gdyż znajdzie tu coś dla siebie zarówno wielbiciel mocnych, nasyconych kolorów, jak i ich delikatniejszych, bardziej stonowanych odpowiedników.

Dodatkowo Pantone wybrał 5 odcieni, które nazwał odcieniami „nowej klasyki”.
To paleta bardzo neutralna, spokojna składająca się z kolorów pastelowych, delikatnych, które wzajemnie się uzupełniają.

Dwie palety barw, łącznie 15 kolorów wyznaczonych przez Instytut Pantone na wiosnę i lato 2023 roku, dzięki swojemu zróżnicowaniu ma łączyć to co klasyczne, tradycyjne z tym co nowe, żywe i pozytywne.