Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Lubimy naturę. Lubimy przebywać w miejscach, które do natury nawiązują. To nas koi, uspokaja, relaksuje. W takim otoczeniu czujemy się po prostu dobrze. Dlatego też często i chętnie przenosimy tę atmosferę do naszych wnętrz. Miedzy innymi poprzez kolory.

Kolor nadaje wnętrzom klimat. To, na jaką kolorystykę naszych pomieszczeń się zdecydujemy nadaje kierunek, w którym patrzymy wybierając podłogi, drzwi, meble, dodatki.
Jeśli blisko nam do natury i otoczyć się chcemy kolorami ziemi warto doprecyzować te paletę, by wiedzieć, w jakich zakresach barw się poruszamy.

Kolory ziemi, czyli…

Wystarczy rozejrzeć się wokół, by zdefiniować barwy. Pospacerować po lesie pomiędzy drzewami okrytymi mchem i współistniejącymi z hubami. Przyjrzeć się polom pełnym zboża, poprzeplatanym kwitnącymi makami, posiedzieć nad rzeka, na kwitnącej łące. Przyroda jest pełna kolorystycznych inspiracji.

Jakie kolory zobaczymy?
Przede wszystkim są to wszelkiego rodzaju brązy, te ciemne, głębokie, ale również te jaśniejsze i bardziej rozmyte. Kolory gleby, pni drzew, jesiennych liści. Ciepłe beże przywodzące na myśl piasek, szarości głazów i kamieni od tej najjaśniejszej, prawie białej do ciemnej, nasyconej, bliskiej czerni.
Paleta barw jest bardzo rozpięta tonalnie, bo przyroda nie jest przecież jednoznaczna i kolorystycznie mocno określona. Wiele w niej subtelnych odcieni, barw przechodzących jedne w drugie, cieszących oko delikatnych rozmyć.

Kolory ziemi to również żółcie, pomarańcze czy czerwienie. Delikatne, rozmyte róże czy zielenie.
To od nas zależy, którą z barw uczynimy wiodącą, a które pojawia się jako dodatek, uzupełnienie czy delikatne ożywienie naszego wnętrza.
Podczas aranżacji wnętrz w kolorach ziemi najczęściej kolorami bazowymi stają się beże, biele, delikatne brązy czy szarości. To one goszczą na ścianach, drzwiach czy podłogach. Są też kolorami wybieranych mebli.
Kolory mocniejsze: zielenie, mocne brązy, czerwień czy pomarańcz pojawiają się w obiciach kanap, poduszkach, dywanikach, wypełniających wnętrza roślinach czy ulubionych bibelotach.

Wszystko po to, by stworzyć wnętrza stonowane, ciepłe, przytulne. Wnętrza pełne dobrej energii. Takie, w których będziemy się czuć jak w naturze.