Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Małe remonty często przeprowadzamy spontanicznie. Najczęściej po prostu kupujemy farby i malujemy ściany, bo to najprostsza czynność, którą możemy wykonać sami bez wielkich nakładów. A efekt zawsze jest zadowalający. Czasami kupujemy jakiś dodatkowy mebel, trochę drobiazgów i nasze wnętrza zyskują nowy look.

A co w przypadku, gdy czeka nas więcej zmian? Do takiego remontu warto się zawczasu przygotować tak, by nie spotkały nas po drodze niemiłe niespodzianki.

Po pierwsze planowanie

Przy większym remoncie nie warto polegać na spontanicznym działaniu, gdyż może nam ono przynieść więcej szkody niż pożytku. Warto do niego podejść rozsądnie, z ołówkiem w ręku tak, by nic nam nie umknęło.

Zacznijmy od tego, co chcemy remontować. Inaczej podejdziemy do remontu łazienki a inaczej do wymiany podłóg w całym domu. Wytypowanie rodzaju remontu wskaże nam dalszy kierunek działania.

Sami czy z ekipą remontową?

Gdy już mamy określone, co chcemy remontować przychodzi czas na zastanowienie się nad tym, czy będziemy robić to sami, czy potrzebujemy wsparcia w postaci fachowców. Są takie prace remontowe, które z powodzeniem możemy wykonać samodzielnie, należy do nich na przykład malowanie.

Są też takie, do których będziemy potrzebowali zatrudnić ekipę remontową. Wymiana ogrzewania, elektryki, wymiana podłóg czy drzwi. Takie prace zdecydowanie lepiej jest powierzyć fachowcom, którzy znają się na rzeczy i dodatkowo dadzą nam gwarancję na wykonane prace.
A szukanie fachowców oraz ustalanie z nimi możliwego terminu prac to ważna cześć, która ma duży wpływ na to, kiedy przeprowadzimy nasz remont i ile nas to będzie kosztowało. Warto zatem zawczasu rozejrzeć się na rynku, popytać znajomych i dogadać się z wybraną osobą odnośnie czasu oraz kosztu wykonania usługi.

Materiały

Każdy remont wiąże się z zakupem materiałów. Co będzie nam zatem potrzebne? Ile? Gdzie mogę to kupić? I ile to będzie kosztowało? Takie rozpisanie jest niezbędne po to, byśmy mogli oszacować fundusz, który musimy przeznaczyć na nasz pomysł. Jeśli dokonaliśmy wyboru ekipy remontowej wsparciem dla nas w tym zakresie może stać się osoba, z którą się porozumieliśmy odnośnie wykonania usługi. Taki kosztorys pozwoli nam zorientować się, ile pieniędzy potrzebujemy, by doprowadzić prace do końca.
Gdy już wiemy, czego potrzebujemy, warto sprawdzić, czy jest to dostępne od ręki, czy musimy pewne rzeczy zamówić i na nie poczekać. Farby kupimy od razu, ale już na wymarzone drzwi będziemy musieli poczekać, zatem te uwarunkowania czasowe należy wziąć pod uwagę przy planowaniu naszego remontu.

Planowanie to ważny element, którego nie należy pomijać, gdyż dzięki niemu uniknąć możemy wielu nieprzyjemnych niespodzianek podczas realizacji, której podejmiemy się w następnym kroku naszego remontu.