Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Wybór modelu drzwi wewnętrznych to jedno. Poprzez decyzję dotyczącą sposobu ich wykończenia oraz wskazanie koloru można spersonalizować wewnętrzne skrzydła drzwiowe, optymalnie dopasowując je do swojego wnętrza.

W naszej ofercie znajduje się bardzo szeroki wybór wykończenia skrzydeł, zaczynając od oklein naturalnych poprzez laminaty syntetyczne, kończąc na drzwiach malowanych. W każdym z rozwiązań mamy do dyspozycji od kilku do kilkunastu kolorów, a poszczególne materiały mają nieco inne właściwości, różnią się funkcjonalnością, ceną i trwałością. Jak się w tym nie pogubić? Przeczytajcie nasz przewodnik po okleinach.

Okleina syntetyczna Enduro

Jest jednym z najpopularniejszych rodzajów wykończenia. Drzwi w okleinie Enduro są nie tylko stosunkowo niedrogie, ale jednocześnie trwałe. – Innowacyjna technologia stosowana przy produkcji drzwi Invado pozwala na łączenie elementów okleiny poza krawędzią przylgi, co zwiększa estetykę wykończenia, ale także daje gwarancję, że okleina nie będzie się w przyszłości odklejać lub rozwarstwiać – wyjaśnia Adam Hucz, odpowiedzialny za markę drzwi Invado. Zaletą drzwi okleinowanych jest także ich uniwersalność. Dzięki swoim właściwościom oraz bogatej palecie wzorów i kolorów nadaje się zarówno do pokoju, kuchni, jak i łazienki. – Okleina Enduro dostępna jest w kilkunastu odcieniach, charakteryzujących się wysoką estetyką i doskonale odwzorowującą prawdziwe drewno – dodaje A. Hucz. Dużą popularnością cieszy się okleina Enduro Plus, która ma dodatkowo wyczuwalną pod palcem fakturę wybranego drewna oraz  Enduro 3D pozwalające uzyskać wizualny efekt głębi.

Okleina Eco-fornir

Okleina Eco – fornir to wyższy standard. Wyróżniamy tu dwie klasy laminatu: CLPL oraz CPL. Pierwsza, tańsza, optycznie imituje strukturę drewna, druga, czyli CPL to klasa premium wśród sztucznych oklein. Cechuje ją niezwykle wysoki stopień trwałości o czym świadczy fakt, że tak wykończone drzwi wybierane są najczęściej do przestrzeni użyteczności publicznej, hoteli i biur. Wszystko dzięki procesowi produkcji. Pod wpływem wysokiego ciśnienia i odpowiedniej temperatury, trwale łączy się ze sobą kilka warstw impregnowanych papierów, które następnie zabezpiecza się odpowiednim lakierem, dodatkowo chroniącym przed ścieraniem powierzchni i działaniem promieni UV. Dzięki temu drzwi laminowane charakteryzują się zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Rzadziej też niż drzwi drewniane wypaczają się i skrzypią.  – Laminat typu Eco-fornir, wykorzystany m.in. w modelu Vinadio odznacza się bardzo wysoką klasą wytrzymałościową oraz nowoczesną kolorystyką. W ofercie Invado do wyboru jest 11 odcieni, wśród których znajdziemy m.in.: klasyczny biały, dąb szary, dąb śnieżny czy popularny dąb retro – wyjaśnia Adam Hucz. Zaletą drzwi w takiej okleinie jest również to, że bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Laminat odporny jest na zabrudzenia i bez obaw można go czyścić środkami chemicznymi.

Okleina ryflowana

Okleina ryflowana, wykonana z foli polipropylenowej jest niezwykle trwała i odporna na uszkodzenia. Charakteryzuje się oryginalną fakturą, która nadaje powierzchni skrzydła efekt przestronności. Doskonale sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych. Dzięki nieszablonowemu designowi oraz ciekawym barwom, drzwi ryflowane będą idealnym uzupełnieniem wnętrz o klasycznie eleganckim, ale też nowoczesnym wystroju.  – W ofercie Invado okleina ryflowana dostępna jest w odcieniach dąb złoty i orzech melunga. Oba kolory idealnie naśladują rysunek prawdziwego drewna – podkreśla A. Hucz. Niewątpliwym atutem drzwi ryflowanych jest również to, że są odporne na zabrudzenia i nie widać na nich śladów palców. Szczególnie więc rekomendujemy ja do domów, w których mieszkają dzieci.

Sam zdecyduj

A co powiecie na drzwi, które mogą zmieniać kolor prawie tak często jak kameleon? Dla tych, którzy lubią wnętrzarskie eksperymenty ciekawą opcją jest wybór drzwi naszych drzwi Norma Decor I z dedykowaną im niewidoczną ościeżnicą Sara Pro. Na czym polega innowacyjność tego zestawu? ? Ościeżnica Sara Pro sprawia wrażenie jakby jej nie było. Na murze nie ma bowiem charakterystycznej futryny z wystającymi opaskami. Natomiast zamknięte drzwi tworzą jednolitą płaszczyznę z otaczającą je ścianą i tak jak tę ścianę można je dowolnie przemalowywać, dostosowując barwy do coraz to nowych pomysłów aranżacyjnych.