Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Drzwi przesuwne to nie tylko estetyka, ale i funkcjonalność. Miejsca, w których zostały zainstalowane, wydają się bardziej przestronne.
To rozwiązanie cieszy się sporym powodzeniem także wówczas, kiedy chcemy podzielić duże pomieszczenie na dwa mniejsze, albo wyznaczyć w jednym pokoju różne strefy – np. w salonie wydzielić miejsce do pracy albo sypialnię. Są niezwykle wygodne, gdy wejścia do różnych pomieszczeń sąsiadują ze sobą i tradycyjne drzwi podczas otwierania mogłyby się zderzać i wzajemnie blokować.

System przesuwny naścienny

System przesuwny naścienny to drugi ze sposobów montażu drzwi przesuwnych ( o pierwszym możecie przeczytać tutaj: Drzwi przesuwne chowane w ścianę).
Jego zaletą jest to, że nie trzeba czekać do gruntownego remontu. Montaż jest prosty i szybki . Do ściany (lub sufitu) wystarczy przymocować specjalną, wytrzymałą szynę, po której na wózkach jezdnych będzie można przesuwać skrzydło. Konstrukcję przysłania maskujący karnisz, najczęściej w tym samym kolorze co drzwi.

Cena systemu naściennego jest niższa niż systemu chowanego w ścianę, porównywalna  z tradycyjnie otwieranymi drzwiami. Minus jest jednak taki, że drzwi naścienne nie pozwolą na ustawienie w ich pobliżu mebli, ale i tak przestrzeń potrzebna do ich zamykania jest mniejsza niż w przypadku tradycyjnie rozwieranych skrzydeł.  Dzięki temu nie ma obawy, że drzwi znajdujące się blisko siebie podczas otwierania będą się wzajemnie blokowały.

Do każdego wnętrza

Drzwi przesuwne równie łatwo jak te otwierane tradycyjnie można dopasować do wystroju mieszkania. Nawet tego bardzo zindywidualizowanego. ? Wszystkie drzwi z kolekcji Invado dostępne są w wersji przesuwnej – mówi Adam Hucz. – Dzięki temu zarówno zwolennicy tradycyjnych aranżacji, jak i ci, którzy lepiej czują się w nowoczesnych wnętrzach, bez trudu znajdą rozwiązanie, które idealnie będzie komponowało się z własnym pomysłem na urządzenie domu.

Wszelkie techniczne informacje związane z systemem przesuwnym naściennym znajdziecie TUTAJ.