Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Zima to ten czas w roku, gdy brakuje nam światła. Zdecydowanie krótsze dni, mroczne poranki i ciemne wieczory. W dzień również słońce operuje na innym poziomie, niż w innych porach roku. Bezcennego dziennego światła jest coraz mniej, a bez niego czujemy się zdecydowanie gorzej.

Warto więc zadbać o to, by rozświetlić i doświetlić swoje wnętrza Jak to zrobić?

Po pierwsze biel

Aranżacje z bielą w roli głównej potrafią skutecznie rozjaśnić przestrzeń i dodatkowo optycznie ją powiększyć. Kolorami uzupełniającymi mogą stać się delikatne beże, pastelowe błękity, pudrowe róże czy przydymione szarości. W takim jasnym wnętrzu warto postawić na jeden mocniejszy kolorystyczny akcent, może stać się nim np. ciemniejsza, kontrastująca podłoga, kominek czy kuchenne blaty.

Drzwi Nogaro. Modrzew syberyjski

Pamiętajmy również o różnych materiałach stanowiących powierzchnię naszych mebli. Błyszczące odbijają światło bardziej niż matowe, więc ich rola w rozświetlaniu wnętrza będzie większa.
Również sama biel ma wiele różnych odcieni. Biel matowa, lekko perłowa, kość słoniowa czy ecru. Biel ma różne swoje interesujące odmiany, które również możemy ze sobą zestawiać, tym samym uzyskując fantastyczną grę kolorów.

Po drugie szkło

Z pomocą szkła możemy rozjaśnić i powiększyć każde, nawet najmniejsze wnętrze. Dobrze sprawdzą się lustra i połyskliwe, odbijające światło dekoracje z kryształu. Bardzo prostym sposobem na efektywne rozświetlenie pomieszczenia są również drzwi z dużą powierzchnią przeszklenia. Stanowią dobry wybór nie tylko jesienią, bo ich rola nie kończy się na doświetlaniu ciemnych przestrzeni. Nowoczesne technologie wytwarzania szyb i znajdujących się na nich wzorów, pozwalają modelować natężenie oraz ciepło przenikających przez nie promieni. Możliwości jest sporo. Szyba może być całkowicie przeźroczysta, półmatowa lub matowa i od naszego wyboru zależy ilość przenikającego przez nią światła.

Szkło ornamentowe natomiast umożliwia grę promieni słonecznych, modelowanych przez przenoszenie lub odbijanie światła.

Szklane drzwi są nie tylko elementem umożliwiającym doświetlenie wnętrza. Stanowią również jego estetyczny wyróżnik.

Światło ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie, warto więc zadbać o to, by było go w naszych wnętrzach jak najwięcej.