Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Jak co roku, właśnie w grudniu, Instytut Pantone ogłasza wiodący kolor na kolejny rok. Tak też stało się i teraz i podczas targów Art Basel w Miami Pantone ogłosił to ponownie.
I tak oto poznaliśmy Viva Magenta, kolor roku 2023.

Jak piszą specjaliści z Instytutu Pantone, Viva Magenta 18-1750 to odcień zakorzeniony w naturze, wywodzący się z rodziny czerwieni i wyrażający siłę. Viva Magenta jest odważnym i nieustraszonym, pulsującym kolorem, którego żywiołowość promuje radosne i optymistyczne świętowanie.

Tegoroczny kolor roku jest potężny i wzmacniający. To nowa czerwień, która emanuje czystą radością, zachęca do eksperymentowania i wyrażania siebie bez ograniczeń.

Obraz pochodzi ze strony pantone.com

“W dobie technologii staramy się czerpać inspirację z natury i tego, co prawdziwe. PANTONE 18-1750 Viva Magenta wywodzi się z rodziny czerwonych i jest inspirowany czerwienią koszenili, jednego z najcenniejszych barwników należących do rodziny barwników naturalnych. Zakorzeniony w naturze PANTONE 18-1750 Viva Magenta ponownie łączy nas z pierwotną materią. Przywołując siły natury pobudza naszego ducha, pomagając nam budować naszą wewnętrzną siłę”. – tak wybór koloru na rok 2023 podsumowała Leatrice Eiseman, Dyrektor Wykonawczy Instytutu Kolorów Pantone

Instytut Pantone ( Pantone Color Instytut) to wiodące na świecie źródło wiedzy o kolorach. Firma Pantone powstała w 1963 roku i od początku zatrudnia specjalistów od projektowania kolorów.
Od 2000 roku Instytut Pantone wyznacza kolor roku wybierając go spośród własnej palety barw.

Źródło: pantone.com