Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Zawiasy to nieodłączny element drzwi. To od nich w dużej mierze zależy czy korzystanie z drzwi będzie ciche i bezproblemowe. Zawiasami reguluje się aż trzy wymiary: wysokość drzwi, szerokość szczeliny i płaszczyznę wysunięcia skrzydła.

Zawiasy w drzwiach- kiedyś trzy, teraz dwa

Kiedyś drzwi wyposażone były w dwa zawiasy. ? Teraz stosujemy trzy, dzięki czemu skrzydło jest mniej obciążone, a otwieranie i zamykanie drzwi bardziej komfortowe ? podkreśla Adam Hucz odpowiedzialny za markę drzwi wewnętrznych Invado.

Zawiasy chowane w skrzydle

Ale to nie jedyna rewolucja w świecie zawiasów. Kiedyś były widoczną częścią drzwi, dziś coraz częściej stosuje się zawiasy chowane w skrzydle. Są one tak zamontowane w ościeżnicy i skrzydle drzwi, że po ich zamknięciu nie są widoczne z żadnej strony, a skrzydła bezprzylgowe są idealnie zlicowane z framugą.

Takie zawiasy trudniej nasmarować czy wyregulować, ale nie są to zadania, które wykonuje się zbyt często. Natomiast znacznie łatwiej utrzymać je w czystości. Nie gromadzi się na nich kurz, jak na zawiasach tradycyjnych.

Nakładki na zawiasy

Jeśli jednak nasze drzwi wyposażone są w zawiasy widoczne, czyli zewnętrzne, pamiętajmy, by dokupić na nie specjalne nasadki, nawiązujące kolorem do zamka i klamki. Dopasowanie kolorów nie powinno być trudne. Nasadki dostępne są w kolorach: nikiel, chrom, chrom matowy i złoty.