Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Któż z nas choć raz w życiu nie słyszał tego napomnienia. Dziś, dzięki nowym technologiom, głośne zamykanie drzwi coraz rzadziej staje się możliwe. A wszystko za sprawą zamków magnetycznych stosowanych w drzwiach INVADO. Zamek magnetyczny w głównej roli!

Zastosowanie w drzwiach zamka magnetycznego sprawia, że drzwi zamykają się niemal bezszelestnie. “Są to zamki zdecydowanie cichsze niż standardowe zamki mechaniczne” podkreśla Adam Hucz, manager marketingu w Invado. Nawet używając dużej siły nie mamy szans na uzyskanie odgłosu charakterystycznego trzaśnięcia.

Zamek magnetyczny – zalet jest więcej

Eliminacja odgłosu trzaskania to jedno. Konstrukcja zamka magnetycznego sprawia, że zamek jest płaski. Unikamy tym samym ryzyka uszkodzenia elementów garderoby o  wystający trzpień, o który można też się zranić. Taka budowa zamka jest niemal szyta na miarę do drzwi bezprzylgowych. Przy braku krawędzi przylgi, tradycyjny zamek mechaniczny nieestetycznie odstawałby od skrzydła. Magnetyczny zaś tworzy z nim jedną płaszczyznę. I to ciągle nie koniec zalet.

Bez naciskania klamki

Chcąc zamknąć drzwi wyposażone w zamek magnetyczny właściwie nie musimy naciskać klamki. Jak to działa? Wystarczy lekko pociągnąć lub pchnąć drzwi, a one się zamkną. Dzieje się tak za sprawą wzajemnego przyciągania magnesów, które umieszczone są w zapadce zamka, znajdującej się w skrzydle drzwiowym oraz w zaczepie zamontowanym w ościeżnicy. Skrzydło płynnie dociska się do uszczelki drzwiowej, co pozwala na wyeliminowanie, istniejącego w przypadku zamka mechanicznego, metalicznego odgłosu uderzenia zamka o blachę zaczepową.

Na lata

Plusem takiego rozwiązania jest większa żywotność  zamka, który jest właściwie bezawaryjny. Zastosowanie magnesu oraz wyeliminowanie ruchomych, mechanicznych części gwarantuje niezawodne funkcjonowanie. Po próbie 400 tysięcy cykli otwierania i zamykania nadal działał on bez zarzutu. Dodatkowo języczek zamka stabilizuje drzwi. Nie ma tego “luzu” jak przy tradycyjnym zamku. Choć w Polsce rozwiązanie to stosowane jest stosunkowo krótko,  można je uznać za sprawdzone. Przez lata bowiem testują je Włosi.

Czy warto?

Jeżeli lubimy nowoczesne, eleganckie i trwałe  rozwiązania, zamki magnetyczne w drzwiach wewnętrznych będą doskonałym wyborem. Mamy też dobrą wiadomość dla osób , które dbają o środowisko naturalne. Zamki magnetyczne konstruowane są z bezpiecznych materiałów, a proces produkcji oparty jest na restrykcyjnych, ekologicznych zasadach.