Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Drzwi są jednym z rzadziej wymienianych elementów wystroju wnętrza. Jeśli chcemy, by w dobrej formie służyły nam przez długie lata, warto o nie zadbać.

1. Sucha szmatka to podstawa

Warto zainwestować w dobrą szmatkę, np. z mikrofibry, która będzie nam służyła podczas rutynowych, cotygodniowych domowych porządków. To nią właśnie najczęściej będziemy przecierać drzwi. Na sucho. Zwracając szczególna uwagę na miejsca, w których może osadzać się kurz, czyli wszelkiego rodzaju żłobienia czy zagłębienia. Takie czyszczenie skrzydeł to podstawa. Jednak raz na jakiś czas warto przeprowadzić bardziej szczegółowy przegląd.

2. Odkurzacz w dłoń!

Do czyszczenia drzwi warto wykorzystać odkurzacz, a zwłaszcza końcówki z wąskim zakończeniem i szczotką. Pozwolą one dokładnie usunąć kurz i oczyścić zawiasy. Ma to szczególne znaczenie przy drzwiach przylgowych, bo w zagłębieniu przylgi osadza się najwięcej brudu.

3. Pamiętajmy o zawiasach

Dbanie o drzwi oznacza również dbanie o ich serce, czyli o zawiasy. Brudne, przetłuszczone lub przesuszone, zakurzone nie tylko nie są estetyczne lecz przede wszystkim zaczynają szwankować.
Pamiętajmy, by je czyścić oraz konserwować, by lekko się otwierały i nie skrzypiały.
Do smarowania zawiasów unosimy lekko drzwi i zaczynając od tych na górze zaczynamy wpuszczanie środka. Warto zadbać o okolice zawiasów, by nie zostały pobrudzone. Możemy po prostu zabezpieczyć je szmatką, by smar nie pozostawił na nich śladu.

4. Mycie na mokro

Gdy już dokładnie oczyścimy drzwi z kurzu przychodzi czas na dokładniejsze czyszczenie na mokro. Pamiętać jednak należy, że drzwi okleinowane czy fornirowane nie lubią dużej wilgoci, zatem ściereczka powinna być dobrze odciśnięta, a ewentualny nadmiar wody usuwamy papierowym ręcznikiem. Do mycia najczęściej wystarczy sama woda, bez dodatkowych środków.

5. Mycie z detergentem

Jeśli nasze drzwi są bardziej zabrudzone a na okleinie widoczne są, np. tłuste ślady palców wtedy sięgnijmy po detergent.
Ważne, by nie zawierał on alkoholu, gdyż wtedy może spowodować przebarwienia!
Najlepiej jest rozpuścić w wodzie niewielka ilość szarego mydła lub łagodnego dziecięcego szamponu.
Mycie zaczynamy od dołu kierując się ku górze. Następnie czystą ściereczka bez detergentu myjemy drzwi w odwrotnym kierunku, czyli z góry na dół. Dzięki temu unikniemy nieestetycznych zacieków.
na koniec możemy przetrzeć skrzydła papierowym ręcznikiem, by dokładnie usunąć z nich pozostałości wilgoci.

Piękne i funkcjonalne drzwi to zadbane drzwi. Zatem pamiętajmy o nich podczas domowych porządków, a odwdzięczą nam się długimi latami wspólnego bytowania.