Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Czerń to bardzo wyrazisty kolor z nie zawsze pozytywnymi skojarzeniami. I choć coraz mniej boimy się mocnych, wyrazistych barw na ścianach, to czy ta królowa elegancji i smutku może odnaleźć się w naszych wnętrzach na większych połaciach niż meble czy dodatki?
Oczywiście, że tak. Trochę odwagi i dobrych zestawień, połączeń które wesprą funkcjonowanie czerni w naszych domowych przestrzeniach oraz nasze samopoczucie po jej zastosowaniu i pojawić się może całkiem nowy wymiar aranżacji. Co zatem warto wiedzieć, by czerń odnalazła się w naszych wnętrzach, a my w jej otoczeniu?

Różne odcienie czerni

Czerń, tak jak i inne kolory, ma wiele różnych odmian i odcieni. Dodatkowo w zależności od zastosowanej farby: satyna, połysk czy mat, uzyskamy różny efekt czarnej ściany. Ściana o połyskującym wykończeniu optycznie przybliża, sprawiając wrażenie zmniejszonej przestrzeni. Jeśli zatem chcemy zastosować czarny akcent w niewielkim pomieszczeniu, wybierzmy mat. Można też na początek zamienić czerń na jakiś odcień szarości, by przekonać się, czy to rozwiązanie będzie korzystne dla naszego wnętrza.

Z czym zestawić czerń?

Oczywiście z bielą. Jeśli więc mamy więcej bieli w naszym M bez obaw o aranżacyjne faux pax możemy przemalować jedną ścianę na czarno, by nadać wnętrzu zupełnie nowy charakter.                     

                                                                              

Czerń dobrze komponuje się także z drewnem. Świetnie sprawdzi się w sąsiedztwie drzwi, mebli, dodatków w kolorach drewna, które ocieplą jej chłód pięknie kontrastując. Czerń wydobywa z drewna wszystko, co w nim najlepsze, gdyż kontrast który się tworzy jest wyjątkowo dla drewna korzystny i może ono błyszczeć w nim pełnym swoim blaskiem.

Czerń w kuchni?

Choć wydaje się, że kuchnia to niezbyt dobre miejsce na to, by ściany malować na czarno, między innymi ze względu na mogące się pojawić na niej widoczne osady np. z tłuszczu, to dzięki istnieniu farb zmywalnych spokojnie możemy sobie na to pozwolić.

Odpowiednie zestawienie czerni z bielą kuchennych szafek i elementami w kolorze drewna sprawi, że nasza kuchnia zyska zdecydowany wyróżnik i mocny akcent we wnętrzu.

Nie bójmy się eksperymentować. Bawmy się kolorami w naszych przestrzeniach. Sprawdzajmy, co nam się podoba, a co raczej nie, w czym się dobrze czujemy, a co zdecydowanie nam nie pasuje. Próbujmy. Ściany to tylko ściany. Zawsze można je przemalować!

Sprawdź całą kolekcję – drzwi wewnętrzne