Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Jasne czy ciemne? Okleina w kolorze drewna? Gładka czy z wyczuwalnym pod palcami usłojeniem? A może jednobarwne malowanie drzwi? Rodzaj i wzór drzwi to jedno, kolejny wybór dotyczy koloru.
Możliwości jest mnóstwo, co wcale nie ułatwia zadania. Zanim więc zaczniemy przyglądać się kolorom oklein, zastanówmy się nad stylem swojego domu, odpowiadając na pytanie, w jakim wnętrzu czujemy się najlepiej.


Chcąc przekonać się, jak wielkie znaczenie ma kolor, wystarczy spojrzeć na ten sam model drzwi w różnych okleinach. Czasem trudno uwierzyć, że wciąż mamy przed sobą to samo skrzydło. Warto też znać kilka zasad, dzięki którym unikniemy aranżacyjnego faux pas.

Jasne, że jasne

Pierwsza z nich mówi, że do małych wnętrz lepsze będą drzwi w jaśniejszym kolorze. – Drzwi białe, ale też w okleinie cedr forte, coimbra, dąb zimowy, wiosenny. Jasne kolory drzwi warto stosować również wtedy, gdy poza nimi w pomieszczeniu dominują nasycone barwy. Wówczas drzwi są akcentem wprowadzającym wrażenie harmonii i spójności.

Drzwi ciemne

Do wnętrz bardziej przestronnych i dobrze doświetlonych pasują drzwi w ciemniejszych kolorach: orzech duro, heban, antracyt czy dąb szlachetny. Drzwi w ciemnej okleinie są ciekawym akcentem aranżacyjnym, mocno zaznaczającym swoją obecność zwłaszcza wtedy, gdy pozostała część wnętrza urządzona jest w jaśniejszych kolorach. Drzwi ciemne nadają wnętrzom powagi, dlatego dobrze sprawdzają się w aranżacjach gabinetowych, czy w stylu kolonialnym. Aby przy użyciu ciemnych drzwi zaaranżować wnętrze nowoczesne, zestawmy je z bielą lub pastelami.

Jakie tylko chcesz

Jeśli lubimy zmiany, postawmy na drzwi, których kolor możemy zmieniać. Norma Decor w połączeniu z niewidoczną ościeżnicą Sara Pro, to ciekawa propozycja do nowoczesnego wnętrza, która dodatkowo umożliwia liczne metamorfozy. Drzwi można bowiem samodzielnie malować – są gładkie, wiec nie jest to zadanie skomplikowane. Mogą być w kolorze ściany, tworząc z nią jednolitą płaszczyznę lub wprost przeciwnie, zadziałać na zasadzie kontrastu.

Sprawdź całą kolekcję drzwi wewnętrznych