Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

Fax +48 /34/ 35 35 602

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Drzwi przesuwne pozwalają optymalnie wykorzystać przestrzeń. Kiedy trzeba łączą, kiedy trzeba oddzielają pomieszczenia, w subtelny sposób organizując domowe wnętrza. Dlatego drzwi przesuwne to świetne rozwiązanie dla każdego.

Drzwi przesuwne to nie tylko estetyka, ale i funkcjonalność. Miejsca, w których zostały zainstalowane, wydają się bardziej przestronne – podkreśla Adam Hucz odpowiedzialny za markę drzwi Invado. To rozwiązanie cieszy się sporym powodzeniem także wówczas, kiedy chcemy podzielić duże pomieszczenie na dwa mniejsze, albo wyznaczyć w jednym pokoju różne strefy, np. w salonie wydzielić miejsce do pracy albo sypialnię. Są niezwykle wygodne, gdy wejścia do różnych pomieszczeń sąsiadują ze sobą i tradycyjne drzwi podczas otwierania mogłyby się zderzać i wzajemnie blokować.

W zależności od tego, na jakim etapie urządzania domu lub mieszkania decydujemy się na montaż drzwi przesuwnych, jakim budżetem dysponujemy oraz jaki mamy plan na aranżację przestrzeni wokół drzwi, możemy zdecydować się na system przesuwny chowany w ścianę lub na system przesuwny naścienny. Jakie są zalety poszczególnych rozwiązań? Dzisiaj opowiemy więcej o tym pierwszym rozwiązaniu.

Drzwi przesuwne – system chowany w ścianę

To rozwiązanie, którego estetyka zadowoli nawet najbardziej wymagających. Jak to działa? Zgodnie z nazwą  drzwi po otwarciu znikają w ścianie, a dokładnie przesuwają się w specjalnej kasecie konstrukcyjnej. Bez obaw, nie trzeba w tym celu drążyć otworu w murze. Wystarczy postawić ściankę z płyty kartonowo-gipsowej i wmontować w nią kasetę do systemu przesuwnego.

Choć tracimy kilka centymetrów z powierzchni pokoju, to w zamian zyskujemy kawałek ściany, która przy tradycyjnie otwieranym skrzydle musiałaby pozostać pusta. Niektórzy obawiają się gorszej jakości akustycznej takiego rozwiązania, ale jak się okazuje niesłusznie.
– System przesuwny chowany w ścianę wyposażony jest w specjalne opaski, szczotki i uszczelki, dzięki którym udaje się zminimalizować przenikanie dźwięków przez zamknięte drzwi – wyjaśnia A. Hucz z Invado.

Wszelkie techniczne informacje związane z systemem przesuwnym chowanym w ścianę znajdziecie TUTAJ.