Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

Fax +48 /34/ 35 35 602

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Odpowiednie zestawienie drzwi z podłogą to połowa sukcesu urządzenia spójnego wnętrza. O czym należy pamiętać wybierając te elementy wyposażenia? Jak dobrać drzwi do podłogi?

Białe drzwi, czyli aranżacyjny pewnik

Białe drzwi bez problemu zestawimy z niemal każdym naszym wnętrzarskim pomysłem. Płytki na podłodze, wykładzina, panele czy parkiet ? każdy z tych wyborów będzie w porządku. Podobnie kolor. W połączeniu z jasną podłogą białe drzwi dadzą uczucie harmonii i optycznie powiększą przestrzeń. Jeśli zdecydujemy się na kontrast,  łącząc  białe drzwi z podłogą w ciemniejszym odcieniu, podkreślimy zdecydowany charakter aranżacji. Biel dobrze czuje się też w towarzystwie szlachetnych gatunków drewna, na przykład takich jak dąb. W ofercie Invado każdy model drzwi można zamówić w białej okleinie, dlatego bez przesady można powiedzieć, że aranżacje z bielą dostępne są w wersji bez limitu.

Drzwi w kolorze, sposób na nietuzinkowe wnętrze

Dla tych, którzy kochają wnętrzarskie eksperymenty i lubią częste zmiany wystroju, ciekawym rozwiązaniem może być wybór zestawu: niewidoczna ościeżnica Sara Pro i drzwi Norma Decor I, które można dowolnie przemalowywać, eksperymentując z kolorami w naszym domu. Jeśli decydujemy się na drzwi malowane w kolorze innym niż biel, super rozwiązaniem, podkreślającym nowoczesny charakter wnętrza będzie zastosowanie jednolitej podłogi, czy to wykonanej z żywicy epoksydowej, wykładziny pcv lub dywanowej, czy tez kafli.  Jeśli takie rozwiązanie wydaje nam się godne zainteresowania, a chcemy połączyć je z podłogą drewnianą, wybierzmy w miarę jednolite, mało usłojone panele, bez wyraźnego rysunku drewna.

Drzwi drewniane – coś dla koneserów

Drewniane drzwi nadają wnętrzom dostojnego charakteru, ale pod względem aranżacyjnym są bardziej wymagające. W tym wypadku szczególnie ważne jest, by dobrać gatunek i odcień drewna nie tylko do podłogi, ale też do mebli i okien. Jeśli chcemy, by wszystkie te elementy były drewniane, najbezpieczniej wybrać takie o zbliżonym odcieniu. Można też ułatwić sobie zadnie, dzieląc kolory drewna na trzy grupy ? jasne, średnie i ciemne. Do jasnych zaliczamy m.in. jesion, buk i klon. Dobrze sprawdzają się one w nowoczesnych wnętrzach o skandynawskim charakterze, w pomieszczeniach białych, ale też w pomalowanych na jednolite, zdecydowane  kolory. Przykład drewna ciemniejszego  to dąb, jasny orzech oraz czereśnia. Te odcienie dobrze sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach nowoczesnych jak i tradycyjnych. Natomiast do aranżacji stylowych i klasycznych najlepiej wybrać drewno ciemne – mahoń, wenge lub palisander.

I ostatnia wskazówka. Dość oczywista, ale czasem może umknąć naszej uwadze. Warto pamiętać, że drzwi, łącząc dwa pomieszczenia powinny pasować do podłogi w każdym z nich.

Sprawdź całą kolekcję – drzwi wewnętrzne.