Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

Fax +48 /34/ 35 35 602

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Gdy wybieramy drzwi najczęściej zastanawiamy się nad ich wzorem, kolorem, ilością przeszkleń, rodzajem okleiny. Pamiętać jednak należy również o innym, niezmiernie ważnym elemencie, bez którego skrzydła drzwiowe byłyby tylko nic nieznaczącym ładnym produktem, a mianowicie o ościeżnicy.

Ościeżnica to nieruchoma rama osadzona w wewnętrznej krawędzi otworu ściany budynku – w przypadku drzwi w otworze drzwiowym. Do ościeżnicy montuje się na zawiasach skrzydła drzwiowe, więc bez niej ani rusz. Ościeżnice mogą być wykonane z różnych materiałów: drewna, materiałów drewnopochodnych, PCV, aluminium czy stali.

Odpowiednio dobrana ościeżnica po pierwsze będzie spełniała swoją role przez lata i po drugie będzie stanowiła estetyczne dopełnienie wybranych przez nas drzwi.

Zatem, jakie mamy podstawowe rodzaje ościeżnic i kiedy którą z nich warto wybrać?

Ościeżnica blokowa OB3 - bez opasek

Oscieżnica stała (blokowa)

Ten rodzaj ościeżnic wybieramy wtedy, gdy mamy stałe i typowe grubości murów.
Ościeżnice te posiadają stały wymiar, którego nie da się regulować. Trzeba o tym pamiętać dokonując wyboru, bo gdy nasze mury nie mają typowych wymiarów, wtedy ościeżnica stała nie będzie dobrym rozwiązaniem.

Montaż ościeżnicy stałej wymaga bardzo dokładnego dopasowania do siebie belek pionowych oraz górnej belki poziomej. Poszczególne elementy muszą zostać idealnie spasowane, co niejednokrotnie stanowi duże wyzwanie.
W związku z tym, mimo że ościeżnice stałe cenowo są bardziej ekonomiczne, klienci decydują się na bardziej elastyczne rozwiązania.

Ościeżnica regulowana ORS1 z opaską 60 mm

Ościeżnica regulowana

Wszędzie tam, gdzie pomieszczenia mają nietypową grubość muru, doskonale sprawdzą się ościeżnice regulowane. To rozwiązanie pozwoli dopasować ościeżnicę do każdych wymiarów.
W przypadku ościeżnic regulowanych INVADO istotna jest jedynie dolna granica szerokości w otworze drzwiowym: 75 mm (nie ma ograniczeń górnej granicy).

Ościeżnica regulowana składa się z trzech elementów: dwóch pionowych i jednego poziomego. W jaki sposób je montować pokazujemy na naszym filmie instruktażowym. 

Montaż ościeżnicy regulowanej
Zabudowa ościeżnicy metalowej

Zabudowa ościeżnicy metalowej

Co w przypadku, gdy w naszym mieszkaniu mamy nieestetyczne metalowe ościeżnice? Ich wymiana wiąże się z dużym kosztem oraz niezłym bałaganem w domu, gdyż do ich usunięcia konieczne jest wykuwanie.
Jeśli chcemy tego uniknąć warto sięgnąć po obudowę ościeżnicy metalowej, która umożliwia zainstalowanie nowych drzwi w pomieszczeniach, w których zamontowane są ościeżnice metalowe.

Atutem tego rozwiązania jest łatwość montażu przy pomocy pianki bez zabrudzeń podłogi i ścian oraz możliwość montażu standardowych skrzydeł okleinowanych INVADO.