Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Drzwi wewnętrzne spełniają kilka funkcji w naszych domach i mieszkaniach. Oddzielają od siebie pomieszczenia, chronią prywatność mieszkańców, są też ważnym elementem dekoracyjnym, który wpływa na estetykę wnętrza.

Wybór tych najbardziej odpowiednich dla nas bywa nie lada wyzwaniem. Płaskie czy modułowe? Z przeszkleniami czy bez? Jaki projekt wybrać?

Jeśli już uporamy się z tymi dylematami przychodzi czas na kolejny – jaki kolor drzwi wewnętrznych wybrać do mieszkania? Jakie kolory drzwi wewnętrznych sprawdzą się w moim M? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by dokonać tego wyboru.

Kolory drzwi wewnętrznych

Kolory drzwi wewnętrznych dopełniają całość wnętrza. Ważne, by nasze M przeanalizować w całości.
Podłogi, okna, listwy przypodłogowe, a także meble.

Dobrym rozwiązaniem jest zachowanie jednakowej kolorystyki ram okiennych, listew przypodłogowych i drzwi wewnętrznych.

Dzięki takiemu rozwiązaniu kolor drzwi wewnętrznych staje się spójnym elementem z kolorami okien czy listew przypodłogowych, dzięki czemu uzyskujemy estetyczną ramę dla naszego pomieszczenia, którą wypełnić możemy dodatkowymi elementami bez obawy, że stworzymy aranżacyjne szaleństwo.


Jaki kolor drzwi wewnętrznych?  Podpowie Ci ściana.

Jeśli zadajemy sobie pytanie, jaki kolor drzwi wewnętrznych wybrać, spójrzmy na kolor ścian w naszych wnętrzach. Kolejnym rozwiązaniem przy doborze koloru drzwi wewnętrznych jest bowiem dopasowanie ich do koloru ścian.

Przy dopasowaniu koloru drzwi wewnętrznych do koloru ścian uzyskujemy spójny efekt jednolitej powierzchni, która stanie się doskonałym tłem dla mebli i dodatków, które wypełnią przestrzeń.

Meble, podłoga i drzwi, czyli kolory drzwi wewnętrznych dopasowane do elementów wystroju

Kolejnym sposobem na dobranie koloru drzwi wewnętrznych do wnętrza jest dopasowanie ich do podłogi i znajdujących się w nim mebli.
Takie rozwiązanie jest często wykorzystywane w przypadku drzwi w kolorze drewna ( jasnego bądź ciemnego). Dzięki temu zyskujemy estetyczny efekt zaaranżowanego, przemyślanego wnętrza.


Jaki kolor drzwi wewnętrznych wybrać, gdy trudno dopasować i dokonać wyboru

Czasami trudno nam dokonać wyboru, do czego dopasować kolor naszych drzwi wewnętrznych. Żadna z podanych powyżej opcji nie wydaje nam się atrakcyjna wizualnie. Co wtedy?
Postaw na biel. Niezależnie od koloru podłogi, mebli czy framug okiennych, drzwi w kolorze bieli sprawdzą się wszędzie.
Dodatkowo białe drzwi dobrze komponują się ze ścianami w różnych kolorach: od jasnych beży czy szarości, przez błękity po mocniejsze zielenie czy nawet czerń – zawsze wyglądają estetycznie.

Wielkość pomieszczenia a kolor drzwi wewnętrznych

Przy doborze koloru drzwi wewnętrznych warto również przyjrzeć się wielkości pomieszczenia.
Jeśli jest małe, postawmy na jasne drzwi: białe, szare lub w jasnych kolorach drewna. Dzięki temu optycznie powiększymy wnętrze. Ciemne drzwi wywołałyby odwrotny, przytłaczający efekt, zatem jeśli zależy nam na lekkości oraz przestronności, jasne kolory drzwi sprawdzą się znakomicie.


Na koniec, wybierając kolory drzwi wewnętrznych pamiętajmy, że…

…wnętrza, w których mieszkamy, mają podobać się przede wszystkim nam samym. To my codziennie będziemy w nich przebywać i mamy czuć się w nich dobrze. Zatem, jeśli mamy ochotę na jakieś niestandardowe rozwiązanie lub szalony kolor drzwi ( np. czerwony) po prostu zróbmy to.
Nasze wnętrze jest również wyrazem naszej osobowości, więc do dzieła!


Sprawdź całą kolekcję drzwi wewnętrznych