Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Drzwi przesuwne wewnętrzne pozwalają na optymalnie wykorzystanie przestrzeni naszego M. Są bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie nie ma jej zbyt wiele. Umożliwiają dzielenie wnętrz wtedy, gdy tego potrzebujemy. Są niezwykle wygodne i estetyczne. Wewnętrzne drzwi przesuwne. Co warto o nich wiedzieć, by wybrać te najlepsze i najkorzystniejsze dla naszego wnętrza?

Drzwi przesuwne wewnętrzne chowane w ścianę

Drzwi wewnętrzne przesuwne chowane w ścianę to rozwiązanie, w którym drzwi po otwarciu znikają w ścianie, a dokładniej przesuwają się w specjalnej kasecie konstrukcyjnej, która jest w niej zamontowana. By zastosować ten system przesuwny należy w pomieszczeniu postawić ściankę z płyty kartonowo-gipsowej i wmontować w nią kasetę. Dzięki temu zyskujemy estetyczne rozwiązanie w postaci drzwi przesuwnych, które przy otwieraniu chowają się w ścianie. Zyskujemy też ścianę powstałą podczas montażu i możemy ją twórczo wykorzystać.
System przesuwny chowany w ścianę wyposażony jest w specjalne opaski, szczotki i uszczelki, dzięki którym udaje się zminimalizować przenikanie dźwięków przez zamknięte drzwi, co w niektórych przypadkach jest szczególnie istotne.

Najlepszym momentem na montaż systemu przesuwnego chowanego w ścianie jest ten, gdy otrzymujemy klucze od dewelopera lub kupujemy mieszkanie które będziemy remontować, bowiem stawianie ścianek zawsze wiąże się z dodatkowymi domowymi uciążliwościami. Co oczywiście nie oznacza, że jeśli naprawdę ten system przesuwny spełnia nasze oczekiwania nie można się zabrać za jego montaż, gdy już wszystko mamy urządzone.

Drzwi wewnętrzne przesuwne – system przesuwny naścienny

Drugim sposobem montażu drzwi przesuwnych jest system przesuwny. Jego niewątpliwa zaletą jest szybki i prosty montaż, który możemy wykonać w każdym dogodnym momencie, bez remontowych zawieruch w naszym M. Do ściany (lub sufitu) mocujemy specjalną, wytrzymałą szynę, po której na wózkach jezdnych będzie można przesuwać skrzydło. Dla estetyki całości konstrukcję przysłania maskujący karnisz, najczęściej w tym samym kolorze co drzwi.

W porównaniu do drzwi przesuwnych chowanych w ścianę system ten potrzebuje zewnętrznej ściany do tego, by można było po niej przesunąć drzwi na szynie. Nie będziemy więc mogli ustawić na niej mebli, gdyż będzie potrzebna do rozsuwania naszych drzwi. Jednocześnie rozwiązanie to powoduje, że drzwi zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż tradycyjnie otwierane skrzydła.

System przesuwny – estetyka, oszczędność przestrzeni i funkcjonalność

Drzwi przesuwne wewnętrzne można łatwo dopasować do wystroju mieszkania. Większość modeli drzwi dostępnych w ofercie Invado można zamówić w systemach przesuwnych, dzięki czemu zarówno zwolennicy tradycyjnych aranżacji, jak i ci, którzy lepiej czują się w nowoczesnych wnętrzach, bez trudu znajdą rozwiązanie, które idealnie będzie komponowało się z własnym pomysłem na urządzenie domu. 

Sprawdź całą kolekcję drzwi przesuwnych