Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

W dużym domu nie ma większego problemu. Możemy wydzielić kuchnię – mniej lub bardziej otwartą na pokój, spiżarkę i jadalnię. Trudniej jeśli te wszystkie funkcjonalności musimy zmieścić na niewielu metrach kwadratowych. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych.

Dzielić czy łączyć?

Kuchnia osobna, czy w formie aneksu? Tu wiele zależy od naszego stylu życia. Jeśli często gotujemy mocno aromatyczne potrawy, ważny jest dla nas porządek, lubimy przygotowywać posiłki w ciszy i odosobnieniu, to lepiej kuchnię oddzielić od reszty mieszkania.

Z drugiej strony architekci wnętrz są zgodni, że łączenie powierzchni sprawia, że wydaje się ona większa. Coraz częściej spotkania towarzyskie powiązane są z wspólnym gotowaniem, a i na co dzień, korzystając z aneksu więcej czasu spędzamy razem.

Dla tych, którzy nie są ani zdecydowanymi przeciwnikami, ani zwolennikami poszczególnych rozwiązań, dobrym wyjściem może być kompromis polegający na wykonaniu półotwartego aneksu kuchennego. Tu z pomocą przychodzą nam drzwi montowane w systemie przesuwnym: naściennym lub chowanym w ścianę. Oba rozwiązania pozwalają pomiędzy kuchnią a salonem stworzyć przestrzeń, która w zależności od sytuacji będzie mogła łączyć lub dzielić poszczególne pomieszczenia.

System naścienny albo chowany w ścianę

System naścienny jest tańszy i prostszy w realizacji. Drzwi rozsuwają się na istniejącą ścianę. Wystarczy więc zamontować specjalną szynę i karnisz, a do tego skrzydło drzwiowe.  Każdy model skrzydeł z kolekcji Invado nadaje się do zastosowania w tym systemie, dlatego bez problemu dopasujemy drzwi w systemie przesuwnym do reszty mieszkania.

Drzwi mogą także wsuwać się w ścianę. Wtedy po otwarciu stają się niewidoczne, a ściany obok nich można dowolnie zagospodarować. Wymaga to jednak większego remontu.  Trzeba bowiem postawić dwie ścianki, najlepiej z płyty k-g, między którymi ukryty zostanie system do przesuwania skrzydeł.

Spiżarka

Spiżarka to marzenie wielu Pań i Panów domu. Nawet niewielka pozwala pomieścić więcej niż niejedna szafka i ułatwia dotarcie do zapasów. Jeśli więc w pobliżu kuchni mamy jakąś wnękę, albo sprytne rozmieszczenie szafek pozwoli takową wydzielić, korzystajmy. Czasem, podczas remontu wystarczy dostawić lekką ściankę , by ukryć za nią regały na kuchenne zapasy i rzadziej używane sprzęty. Już wydzielenie  metra kwadratowego zmieni całkowicie funkcjonalność naszej kuchni.  Do zamknięcia spiżarki znakomicie nadają się drzwi łamane. Po otwarciu łamią się w pół, dzięki czemu zajmują mało miejsca, a przy tym doskonale spełniają swoją rolę, zasłaniając to, co chcemy zostawić za zamkniętymi drzwiami.