Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Światło i jego obecność w naszych wnętrzach ma duży wpływ na to, jak się w nich czujemy. Dodaje nam energii, poprawia samopoczucie, sprawia, że chce nam się chcieć. Zwłaszcza naturalne światło, światło słoneczne, które ma wpływ na proces produkcji serotoniny, zwanej hormonem szczęścia.

Światło słoneczne jest niezmiernie ważne dla naszego funkcjonowania zatem sprawmy, by było go w naszych wnętrzach jak najwięcej. Jak najwięcej naturalnego światła.

Duże przeszklenia

Jednym ze sposobów na obecność dużej ilości dziennego światła w naszych wnętrzach jest stosowanie dużych przeszkleń.
Jeśli mamy na to wpływ, wybierajmy wnętrza o dużej wielkości okien. Ich ilość oraz wielkość ma podstawowy wpływ na późniejszą ilość naturalnego światła w naszym domu.
Im większą przestrzeń zajmują, im ich więcej, tym więcej później tak ważnego dla nas światła.

Okna bez zasłon

Dodatkowo, jeśli chcemy, by na drodze światła nie stały żadne przeszkody, nie zawieszajmy w oknach grubo tkanych firan, które będą stanowiły zaporę dla przenikających do wnętrza promieni słonecznych.  Może po prostu zostawmy je bez jakichkolwiek tkanin tak, by światło wpadało bez żadnych przeszkód.

W pomieszczeniach, w których zasłanianie okien jest nam potrzebne, jak choćby w sypialni, postawmy na lekkie firanki, rolety bądź zasłony, które w dzień można całkowicie zwinąć bądź przesunąć, tak aby odsłonić drogę naturalnemu światłu.

Drzwi z przeszkleniami

Jeśli nasze wnętrza potrzebują doświetlenia, gdyż okna nie są zbyt duże lub mieszkanie wychodzi na stronę świata, która z reguły dostarcza mniej naturalnego światła, wybierzmy drzwi z przeszkleniami. Dzięki nim do wnętrza przeniknie więcej światła, a wnętrze zyska na lekkości i przestronności.

Wybór drzwi z przeszkleniami jest bardzo duży, od drzwi z dużą szklaną szybą po skrzydła z niewielkimi szklanymi wstawkami. Wybór, jak zawsze, zależy tylko od nas.

Drzwi wewnętrzne Vinadio, których elementem wyróżniającym są duże, centralnie umieszczone szyby, dostarczą pomieszczeniom dużo światła.
A dzięki szybie Satinato ukryjemy to, co znajduje się za drzwiami, dzięki czemu możemy je wstawić nawet w sypialni.

Drzwi wewnętrzne Dolce, dzięki możliwości dokonania wyboru ilości przeszkleń znajdujących się w ich centralnej części, doskonale sprawdzą się np. w łazience.

Możemy również wybrać drzwi z delikatnym przeszkleniem, które wpuszcza mniejsza ilość światła i jest niezmiernie dekoracyjnym elementem.

Naturalne światło jest bardzo ważnym elementem mającym wpływ na nasze codzienne samopoczucie, zatem warto zwrócić uwagę na te aspekty projektowania naszej życiowej przestrzeni, które spowodują, że będzie go w naszych wnętrzach jak najwięcej.