Kontakt

INVADO Sp. z o.o.
Dzielna, ul. Leśna 2
42-793 Ciasna

Telefon +48 /34/ 35 10 540

E-Mail: biuro@invado.pl

Formularz kontaktowy

Urządzając bądź remontując dom czy mieszkanie mamy zazwyczaj do wymiany kilka par drzwi. Jedne prowadzą do sypialni, kolejne do pokoju dziecka czy łazienki. Jeśli nasza kuchnia jest osobnym pomieszczeniem, a nie aneksem, to również tutaj potrzebne są drzwi.

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać? Jednakowe, czy może różne? Podpowiadamy, jak dokonać tego wyboru.

Jednakowe drzwi wewnętrzne w całym domu

Najprostszym rozwiązaniem, które posłuży estetyce naszego wnętrza, jest wybór jednakowych drzwi prowadzących do różnych pomieszczeń.
Dokonujemy wyboru wzornictwa odpowiadającego naszym gustom i zamawiamy drzwi, które prowadzić będą do wszystkich pomieszczeń.
Zazwyczaj są to drzwi pełne, bez przeszkleń, gdyż sprawdzić się muszą zarówno wtedy, gdy prowadzą do łazienki czy sypialni, w których najważniejsza jest intymność, jak i do kuchni czy pokoju dziecka.

Alternatywnym wyborem są drzwi z niewielką ilością przeszkleń. Najczęściej wybierane są w takim przypadku przeszklenia niewielkie, które wypełnione matową z jednej strony szybą Satinato ograniczają widoczność wnętrza pomieszczenia.

Dzięki temu sprawdzą się doskonale zarówno w pomieszczeniach, w których pełnią jedynie rolę wydzielającą przestrzeń, jak i w tych, w których są ważnym elementem stwarzającym poczucie intymności i bezpieczeństwa.

A co w przypadku, gdy lubimy duże przeszklenia? Czy musimy rezygnować z drzwi, których większą część zajmuje szyba? Oczywiście, że nie!

Różne drzwi – jedna kolekcja

Doskonałym rozwiązaniem, które pozwoli nam dopasować drzwi do różnego typu pomieszczeń z zachowaniem jednolitej stylistyki jest wybór jednej kolekcji.
W ramach jednej linii dostępne są zarówno drzwi pełne, jak i z różną liczbą i wielkością przeszkleń. Dzięki temu możemy swobodnie dopasowywać wzornictwo do rodzaju pomieszczenia bez obaw o estetykę całego mieszkania.

Takie rozwiązanie daje nam pole do puszczenia wodzy wyobraźni, zarazem dbając o to, by owo aranżacyjne szaleństwo mieściło się w granicach estetyki.

Wybierając np. kolekcję Fossano mamy do wyboru aż 6 modeli różniących się między sobą ilością przeszkleń, od drzwi pełnych do wersji z największą liczbą szyb.

Kolekcja pozwala nam na zachowanie estetycznej spójności i jednocześnie dopasowanie drzwi do wnętrza, do którego prowadzą.

Do łazienki czy sypialni możemy wybrać drzwi pełne. W salonie czy kuchni ciekawym rozwiązaniem będą drzwi z największą liczbą przeszkleń. Do pokoju dziecka prowadzić zaś mogą drzwi z jednym lub dwoma przeszkleniami.

Dodatkowe możliwości stwarzają rodzaje szyb – od pełnego matu zapewniającego całkowitą niewidoczność wnętrza do pełnej przeźroczystości. Od nas zależy, którą wersję wybierzemy.

Wybierając drzwi pamiętajmy o całości. Nie kierujmy się jedynie jednym pomieszczeniem, lecz miejmy na uwadze całe mieszkanie czy dom. Dzięki takiemu podejściu uda nam się stworzyć wnętrza funkcjonalne i estetyczne.

Sprawdź całą kolekcję – drzwi wewnętrzne.